NEREDE HATA YAPTIK?

NEREDE HATA YAPTIK?
REKLAM ALANI
27.11.2020
1.620
A+
A-

YAPRAK ÖZER / ANTALYA GÜNDEM ÖZEL HABER Geçtiğimiz gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya’daki artışa dikkat çekerken, Aile Hekimi Ozan Uzkut, Antalya’da günlük 600-700 vaka sayısının olduğunu söyledi. Uzkut, “Ölüm sayıları da çok ciddi boyutlarda. Antalya’nın bu hale gelmesinin en büyük sebebi eğlence mekanları. Antalya eğlencenin kurbanı oldu” dedi

Geçtiğimiz gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya’daki artışa dikkat çekerken, Aile Hekimi Ozan Uzkut, Antalya’da günlük 600-700 vaka sayısının olduğunu söyledi. Uzkut, “Biz rakamların yüksek olduğunu söylüyorduk. Şu ada Avrupa’da birinci dünyada 5’nci sıradayız. Antalya’da zaten vaka sayısı yüksekti. Eylül’de Antalya’da vaka sayısı günlük 500- 600 arasındaydı, Ağustos’ta bu sayı 300-400’ye düştü. Şu anda ise günlük 500-700 arasında vaka sayısı görünüyor. Bu rakamlar yükselmeye devam ediyor. Toplu eğlencelerin yapıldığı, toplu halde gezmelerin yapıldığı yani eğlencesi en yüksek illerimizden biri. İstanbul’dan sonra eğlencesi en fazla olan il Antalya. Eğlence için insanlar Antalya’ya geliyor. Hiç yer bulamazlarsa dağın başına gidip eğleniyorlar. Gizli kapaklı eğlence yerleri olan bir yer burası” dedi.

“ÖLÜMLERDE ARTIYOR”

Ölüm sayılarının da artığını söyleyen Uzkut, “Antalya’nın en büyük şansı toplu taşımada bulaşma riski daha az çünkü burada insanlar daha çok kişisel araçlarını kullanıyor. Sağlık kuruluşlarına gidip gelen insan sayısı çok fazla. Açık havada daha az bulaşım oluyor. Kapalı alanda bu risk daha çok artıyor. Bulaşım denizden değil, deniz kenarındaki kafe ve restoranlardan oluyor. Akşamları eğlence mekanları dolu oluyordu. Antalya aslında eğlencenin kurbanı oldu. Bu mekanlar geç kapatıldı. Hala daha gizli kapaklı yerler de var. Bu yasaklar Antalya için çok avantajlı. İnsanlar mümkün olduğu kadar az bir araya gelmek zorunda. Rakamları biz söylüyorduk ancak kimse inanmıyordu. Bakan söyleyince herkes şaşırdı ancak şaşacak bir şey yok. Biz bunu başından beridir söylüyoruz. Ölüm sayımızda çok fazla. Tekrar söylüyoruz lütfen dikkat edin” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.