SEYYAR: "EVET" DİYECEĞİZ...

Kepez MHP İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, Anayasa değişikliğinin hazırlanması ve onaya sunulmasında gövdesini taşın altına koyan Milliyetçi Hareket Partisi?nin ?evet? diyeceğini belirterek, her ülkücüye, her Türk milliyetçisine düşen görevin "evet" demek old


Geçtiğimiz haftalarda 4’üncüsü gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu’nda Kepez İlçe Başkanlığı’na yeniden Mehmet Seyyar seçilmişti.  Seyyar, hem yeni yönetim kurulu üyelerinin tanıtımı, hem de referandum sürecini değerlendirmek için Kent Ormanı’nda basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya başta Kepez MHP İlçe Başkanı Mehmet Seyyar olmak üzere Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Gelmek, Medya, Halkla İlişkiler ve Tanıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeliha Açık, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Oğuz Altınkaynak ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Kepez MHP İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin getirilmesi konusunu, bir kalıcılık meselesi olarak ifade etmesinden sonra bazı kesimler tarafından yadırgandığını vurguladı. Devlet Bahçeli’nin siyasi çıkarlarını bir kenara bırakarak, devlet adamlığının gereğini yerine getirdiğini ifade eden Seyyar, bunun şaşılacak bir durum değil, alkışlanacak bir durum olduğunu kaydetti.

‘SÖZ TÜRK MİLLETİNİNDİR’

Başkan Seyyar, 16 Nisan’da rejimin değişmeyeceğinin altını çizerek, sadece hükümet sisteminin değişeceğini belirtti. Seyyar, “Yeni teklif ile anayasamızın ilk 4 maddesi ve Türklüğün anayasadaki yerinin tam garanti altına alınmasıyla birlikte milli üniter devlet yapısının korunması sağlanmıştır. Zira Cumhurbaşkanı,temel hak ve özgürlükleri ilgilendiren konularda kararname çıkarma yetkisine sahip olmayacaktır. Yani bir sabah uyanacağız ve rejim değişmiş olacaktır sözleri asılsız ve yalandır’ diye konuştu. Yeni sistemde güçlü bir yapının hakim olduğunu ve güçlendirilecek olan iradenin, doğrudan Türk milletinin kendisi olduğunu dile getiren Sayar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız Türk milletinindir’ sözünü hatırlatarak, artık sözün Türk milletinin olduğunu söyledi.

‘TÜRKİYE İÇİN ‘’EVET’’ DİYORUZ’

Anayasa değişikliğinin hazırlanması ve onaya sunulmasında gövdesini taşın altına koyan Milliyetçi Hareket Partisi’nin ‘evet’ diyeceğini belirten Sayar, her ülkücüye, her Türk milliyetçisine düşen görevin ‘evet’ demek olduğunu vurguladı. Başkan Sayar, ‘Kepez İlçe Teşkilatı olarak liderimizin yanında dimdik durduk, durmaya da devam edeceğiz. Biz, millet, devlet, Cumhuriyet, Türklüğün bekası ve Türkiye için ‘evet’ diyoruz”  diye konuştu. Geri adım atmayacaklarının bilinmesini isteyen Sayar, neye inandıklarının farkında olduklarını ve yarınların güçlü Türkiye’sine doğru emin adımlarla yürüdüklerini kaydetti. Sayar, Türk Milliyetçilerinin Başbuğu Alparsan Türkeş’in vefatının da 4’üncü yılını, özlem ve dualar ile yad ettiklerini söyledi.

Aydanur TURAN

 

SEYYAR: "EVET" DİYECEĞİZ... Haberine Yorum Yapınız