Yılın bom­ba­sı!

Süper Lig’in bit­me­si­ne sa­yı­lı gün­ler kala trans­fer­ler ile il­gi­li id­di­alar or­ta­ya atıl­ma­ya baş­lan­dı. Bun­lar­dan en dik­kat çe­ke­ni Trab­zons­por'un, Alan­yas­por'un Bre­zil­ya­lı for­ve­ti Love'a göz koy­du­ğu oldu.


Spor Toto Süper Lig'de sezon fi­na­li­ne yak­la­şı­lır­ken ta­kım­lar da trans­fer ça­lış­ma­la­rı­na hız verdi. Sezon ba­şın­da­ki ba­şa­rı­sız ope­ras­yo­nun ar­dın­dan devre ara­sın­da nokta atış­lar yapan Trab­zons­por da kad­ro­yu re­vi­ze et­me­yi plan­lı­yor. Ara trans­fer dö­ne­min­de hücum hat­tı­nı Ak­hi­sar'ın Ko­lom­bi­ya­lı for­ve­ti Hugo Ro­dal­le­ga ile tak­vi­ye eden Ka­ra­de­niz eki­bi­nin yeni he­de­fi Vag­nerLove.

Sezon ba­şın­da 500 bin Euro kar­şı­lı­ğın­da Mo­na­co'dan bon­ser­vi­si alı­nan Vag­nerLove, Alan­yas­por'un ligde tu­tun­ma mü­ca­de­le­sin­de en önem­li isim ko­nu­mun­da. Bre­zil­ya­lı santr­for ge­ri­de kalan 30 haf­ta­da ta­kı­mı­na 18 gol ka­zan­dır­dı. Vag­nerLove, 17 golle Be­şik­taş'ın en sko­rer ismi olan Cenk Tosun'tan 1 gol daha fazla ata­rak, gol kral­lı­ğı ya­rı­şın­da ilk sı­ra­ya tu­tun­ma­yı ba­şar­dı.

5 takıma gol atamadı

Antalya takımlarından Aytemiz Alanyaspor’da forma giyen dünyaca ünlü golcü oyuncu Love, Süper Lig’de 25 hafta içerisinde oynanan maçlarda sadece 5 takıma gol atamadı. Başarılı oyuncu 25 hafta içerisinde Akhisar Belediyespor, Galatasaray, Trabzonspor, MedipolBaşakşehir ve Osmanlıspor’a gol karşı fileleri havalandıramadı. Brezilyalı oyuncu 31. haftada oynanacak Akhisar Belediyespor ve 32. haftadaki Galatasaray maçlarında da gol atma sevinci yaşarsa, gol atamadığı takım sayısı 3’e düşecek. VagnerLove, Trabzonspor, MedipolBaşakşehir ve Osmanlıspor’a 2 maçta da gol atama başarısı yakalayamadı.AytemizAlanyaspor formasıyla 25 maça çıkan Brezilyalı forvet oyuncusu VagnerLove, 2 bin 186 dakika sahada kalırken 18 gol ve 2 asist performansı yakaladı. 32 yaşındaki oyuncu 6 kez de sarı kart gördü.Alan­yas­por'la 2 yıl­lık kont­ra­tı olan Vag­nerLove'un mev­cut söz­leş­me­si Ha­zi­ran 2018'de sona erecek. Sam­ba­cı'nın söz­leş­me fesih be­de­li ise 5 mil­yon Euro.

Yılın bom­ba­sı! Haberine Yorum Yapınız