ANTALYA’DA SEÇİM RÜZGARI

Antalya’da MHP ve CHP hafta sonu seçime gitti. MHP’nin Antalya 12. Olağan kongresinde İl Başkanlığı koltuğuna yeniden Mustafa Aksoy, CHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanlık koltuğuna da Omca Coşarcan Kaya oturdu.


Antalya hafta sonunu partilerin seçim rüzgarı ile geçirdi. MHP Antalya 12. Olağan İl Kongresini gerçekleştirdi. Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşen il kongresine Antalya Milletvekilleri Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul, delegeler ve partililer katıldı. Kongrenin açılış konuşmasını  yapanMilliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanı ve Başkan adayı Mustafa Aksoy, “MHP 2019 seçimlerine kilitlenmeli ve ona odaklanmalı. Aranızdaki küskünlükler ve kırgınlıklar bertaraf edilmeli” dedi.

“KAZANAN İLKELERİMİZ”

MHP Antalya İl Teşkilatı’nın 12. Olağan İl Kongresine katılanlara teşekkür eden Aksoy, “Antalya’daki ilçe kongrelerimizi tamamladık. Büyük bir coşkuyla gerçekleştirdiğimiz ilçe kongrelerimizde dürüst, ilkeli siyasetimizin gereği fitne ve fesat mağlup olmuştur. İl kongremizde kazananın yine ilkelerimiz ve ülkülerimiz olacağından hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. MHP Antalya’da tek bir vücuttur. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Amacımız MHP’yi Antalya’da hak ettiği yere getirmektir” diye konuştu.

“MHP YARA ALMADI “

MHP’nin her zaman saldırıların hedefinde olduğunu belirten İl Başkanı Aksoy, MHP’yi hedef göstermek, haklı çabasını çarpıtmak için kendilerini paralayan birilerinin muhakkak olduğunu söyledi. Aksoy, “Geçmişte partimize her türlü saldırıyı yapan tiplerin son bahaneleri de 16 Nisan Referandum sonuçlarıdır. Bu zavallıların abaküs hesaplarıyla yapmış oldukları tezlere göre MHP artık bitmiştir. Bu zavallıların yine ilk seçimde MHP baraj altında kalacaktır. Onlara göre milliyetçi ülkücü hareket 16 Nisanda liderleri Devlet Bahçeli’nin dediğini yapmamıştır. Liderin dediğini yapmak yerine FETÖ’nün PKK’nın, Türklük düşmanının yer aldığı bir hayır bloğunun içerisinde de yer almışlardır. Böylesi bir iddia ülkücülere hakarettir. MHP hiçbir saldırıdan yara almadığını 41 ilde yaptığı kongrelerle göstermiştir” dedi.

“HEDEFİMİZ 2019 SEÇİMLERİ”

İlk hedeflerinin 2019 yılındaki seçimler olduğunu ifade eden Mustafa Aksoy, “Başarıya ulaşmak için önümüzde hiçbir engel yoktur. Gözlerinizdeki ışı gördüğüm zaman inanıyorum ki bunu başaracağız. MHP 2019 seçimlerine kilitlenmeli ve ona odaklanmalı. Aranızdaki küskünlükler ve kırgınlıklar bertaraf edilmeli. Milliyetçi ülkücü hareket büyük bir ailedir. Bu aile kenetlenmeli ve kucaklanmalı. Antalya elleriniz ellerinizde, yüreğiniz yüreğinizde birleşsin. Kongremiz herkese hayırlı olsun. Kapımız herkese açık bir sıkıntısı olan varsa gelsin benimle hesaplaşsın” şeklinde konuştu.

AKSOY BAŞKAN

Konuşmaların ardından divan üye seçimine gidildi. Başkanlık Divan kurulu üyeliğine Antalya Milletvekilleri Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul, MYK üyesi Hüseyin Kocabaş ve Onur Temel seçildi. MHP’nin Antalya 12. Olağan kongresinde 559 delege oy kullandı. Tek listeyle seçime giden Mustafa Aksoy, yeniden başkanlık koltuğuna oturdu.

………………………………………………………………………………………………………………………………

CHP’DE SANDIĞA GİTTİ

Antalya’daki ikinci seçim rüzgarı da CHP’de yaşandı. CHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları başkanlık seçimine gitti.Değirmenönü Kültür Merkezi’nde yapılan seçimde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı, Omca Coşarcan Kaya oldu. Olağanüstü Kongreye,  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, İlçe Kadın Kolları Başkanları, meclis üyeleri ve parti üyeleri katıldı.

YÖNETİM LİSTESİ

CHP Manavgat İlçe Kadın Kolları Başkanı Omca Coşarcan Kaya’nın yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Gönül Alpan, Yadigar Arat, Neslişah Birol, Sevgi Demirci, Neriman Kaya, Gülay Örs, Yıldız Saraç ve Yeşim Yalçın. Divan Başkanı Aliye Coşar, hayatın her alanında yılmadan mücadele eden yürekli kadınları tebrik ettiğini kaydederek, böyle bir görevi önerildiği için çok mutlu olduğunu ifade etti.

‘HAYIR KAZANDI’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak da, herkesin kendini alkışlaması gerektiğini söyleyerek, hayırın ve demokrasinin kazandığını vurguladı. Budak, “Fakat başka bir şey oldu ve şeytanın bile aklına gelmeyecek şekilde, milli irade çalındı. Kanunları yok sayarak, milli iradeyi çaldılar. Bazı kanunlar hakime yetki verirken, bazı kanunlar ise emreder. Seçim Kanunu’nda geçen 98’inci ve 101’inci maddelerde ise kesin emirdir. Kesin emir, ‘Mühürsüz oylar iptal edilir’ der” diye konuştu. Tam kanunsuzluk ve haydutluk yapıldığını belirten Budak, bunu bütün dünyanın bildiğini kaydetti. Başarılarının son derece büyük olduğunu ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak lokomotif olduklarını söyleyerek, en zor seçimlerde beraber yürüdüklerini söyledi.

‘ONLAR KORKUYORLAR’

Çetin Osman Budak, “Onlar, korkuyorlar çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden 40 milyon insan olduğunu biliyorlar. Korktukları için, gazetecileri, öğretmenleri, düşünenleri ve muhalifleri içeri alıyorlar” dedi. Direnmeye kadınlarla devam edeceklerini vurgulayan Budak, başarılarındaki en büyük payın kadınlar olduğunu söyledi. Tek aday olarak oylamaya sunulan ve Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı seçilen Omca Coşarcan Kaya ise, gönüllü olarak 8 yıldır partinin içinde olduğunu ve 2 sene önce ise Milletvekili seçiminde aday adayı olduğunu kaydetti.

ATATÜRK’E TEŞEKKÜRLER

Kaya, nerede görev yaptıklarının hiç önemli olmadığını, önemli olanın partilerinde görev yapmak olduğunu söyledi. Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Omca Coşarcan Kaya, “Referandum süreçlerini geride bıraktık. Çok emek verildi ve verilmeye de devam ediliyor. Geçmiş dönemlerde emek vermiş herkese teşekkür ederim” diye konuştu. Kaya, Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü hatırlatarak ‘Kadınlarını geride bırakan toplum, geri kalmaya mahkumdur’ kadınlara seçme ve seçme hakkını veren Atatürk’e teşekkür ettiğini vurguladı. 

ANTALYA’DA SEÇİM RÜZGARI Haberine Yorum Yapınız