'Gençleri sporla koruyacağız'

Okulları dolaşarak gençleri spora yönlendirmeye çalışan Aksu Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi, "Amacımız gençlerimizi spora yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak tutmak" dedi


Yaptığı başarılı çalışmalarla gündeme gelen Aksu Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi, gençleri sporla daha iyi bir gelecek beklediğine işaret ederek, bu doğrultuda ilçe sınırlarında bulunan tüm okulları ziyaret ederek öğrencilere sporun önemini ve faydalarını anlattıklarını belirtti. Selvi, “Hem gençlerimizi spora teşvik ediyoruz, hem de yeteneklerini ortaya çıkarıyoruz. Bu sayede kulübümüze gelen sporcu sayısında da ciddi bir artış oldu” diye konuştu.

Sporla temiz bir gelecek

Spor yapan her bir insanın kötü alışkanlıklardan da uzak kalacağına değinen Selvi, “Çocuk okuldan gelecek, spora gidecek, arta kalan zamanında derslerine çalışacak, yani sokaklarda boş boş gezerek kötü alışkanlık edinme gibi bir durumu olmayacak. İşte bizimde tek amacımız bu. İlçemizdeki her gencimizi spor sahasında görmek istiyoruz. Bunun içinde durmadan, yılmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Ogan’dan altın nasihatler

Aksulu Olimpiyat Şampiyonu İsmail Ogan’ın da artık spor kulübüne gelerek gençlere nasihatlerde bulunduğunu ifade eden Selvi, “Neden Aksu’dan bir İsmail Ogan daha çıkmasın. Bakın bu imkânsız değil. Sağ olsun her ortamda gururumuz olan değerli büyüğümüz İsmail Ogan’da kulübümüze gelerek gençlere konuşma yapıyor, nasihatlerde bulunuyor. Onlara sporla neler kazanabileceklerini anlatıyor. Buradan gençlerimize spor yapmaları için bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Ayrıca tüm ihtiyaçları da kulübümüz tarafından karşılanacaktır” açıklamasını yaptı.  

Sercan AYTIŞ / ÖZEL

 

'Gençleri sporla koruyacağız' Haberine Yorum Yapınız