BBP'DEN "EVET"

Büyük Birlik Partisi (BBP) Antalya İl Başkanlığı binasında referandum ile ilgili basın açıklaması düzenlendi.BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, referandumdaki kararlarının evet olacağını ve neden bu kararı verdiklerini anlattı.


Büyük Birlik Partisi (BBP) Antalya İl Başkanlığı binasında basın açıklaması düzenlendi. Düzenlenen basın açıklamasına; BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, BBP Genel Sekreter Yardımcıları Derviş Akbaba ve Murat Kanat, BBP İl Yönetim Kurulu Üyesi İlker Uçar, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Ramazan Doğan katıldı. Toplantıda konuşan Tunç, 16 Nisan’da yapılacak olan anayasa değişikliği paketi noktasındaki çalışmalar hakkında bilgi almak amacıyla toplandıklarını söyledi.

‘KARARIMIZ EVET’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Antalya İl Başkanlığı binasında yapılan basın açıklamasında, anayasa paketindeki değişiklikler konuşuldu. BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç konuşmasına, Bingöl’de ölen şehidimize ve diğer ölmüş şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Yaralanan askerlere ve polislere de acil şifalar dileyen Tunç, “Terör meselesi ülkemiz için yeni bir mesele değil. 30 küsur yıldır bunlarla mücadele yapıyoruz. Bugün görüyoruz ki, tam istediğimiz gibi olmasa da yüzde 90’ının üzerinde bizim arzuladığımız istikamette de terörle mücadele devam ediyor. İnşallah, kökü kazınıncaya kadar devam eder” şeklinde konuştu.

“SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ “

BBP Genel Sekreteri  Üzeyir Tunç, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumu bir siyasi partiyi ya da bir kişiyi iktidara getirme olarak düşünmemek gerektiğini savunarak, Türkiye’nin bir sistem değişikliğine gittiğini ve bunu bir sistem bazında düşünmek gerektiğini belirtti. Tunç, “Yaptığımız görüşmeler neticesinde Merkez Karar Yönetim Kurulumuzla yapılan bu çalışmaları değerlendirerek,kriterlerimizi de dikkate alarak, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda partimiz ‘evet’ kararını açıklamıştır. Bu yönde de çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

“NEDEN ‘EVET’ DEDİK”

16 Nisan’da yapılacak olan referandum için parti olarak neden evet kararı verdiklerini açıklayan BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, Büyük Birlik Partisi olarak ülkenin geleceği ile ilgili vermiş oldukları kararlarda hep vatanı, milleti, bayrağı ön plana koyduklarını söyledi. İçeriden ziyade, dışarıyı dikkate alacaklarına değinen Tunç, bugün ülkeler arasında masaya oturulduğu zaman, insanların arkanızdaki güce baktıklarını bildirdi.

“ÜNİTER YAPIYI MUHAFAZA”

Üzeyir Tunç konuşmasına söyle devam etti: Biz kararımızı verirken her şeyden evvel, devletimizin üniter yapısının muhafazasına bakarız. Bu bizim olmazsa olmazlarımızdan birisidir. Türk kimliği ve Türkçemiz asla vazgeçmeyeceğimiz kriterlerimizden bir tanesidir. Kuvvetler ayrılığı prensibimizdir. Yani yasama, yürütme ve yargının birbirinden ayrılma zorunluluğu vardır. Temel hak ve inanç hürriyetinin mutlak sağlanması gerekir. 1982 darbe anayasasıyla dayatılan, darbe hukukunun ve vesayetin ortadan kaldırılma mecburiyeti vardır.Yine evet sebeplerimizden bir tanesi, güçlü ve uzun süreli hükümetlerin kurulması sağlanıyor. Başarısız mı oldu? Beş yıl sonra bu Türk milleti bunun hesabını onlardan sorar. Biz bu milletin sağ duyusuna inanıyoruz. BBP zaten kurulurken de mevcut sisteme alternatif olarak kurulmuş bir harekettir. Bunları dikkate aldığımızda partimizin kriterlerine 18 madde içerisinde büyük ölçüde, tam istediğimiz manada olmasa da cevap bulduğumuzu görüyoruz.”

Aydanur TURAN

BBP'DEN "EVET" Haberine Yorum Yapınız