DÖVMEDE; TRASH POLKA

Bu yıl trenddövme modelleri arasındaTrash Polka başı çekiyor. Erkekler dövmede tribal model ve bayan portrelerini, kadınlar ise sonsuzluk ve yazı stillerini tercih ediyor.


Art MonkeyTattoo’nun sahibi Gamze Yıldırım, 2017 yılının trend dövme modelleri ve fiyatları hakkında bilgi verdi. Son yıllarda dövmenin moda olduğunu belirten Art MonkeyTattoo’nun sahibi Gamze Yıldırım, dövmecilik işine arkadaşları sayesinde başladığını ve bu mesleği severek yaptığını söyledi. 2017 yılı trend modelleri hakkında bilgi veren Yıldırım, ‘‘ Bu yıl trend dövme modelleri arasında daha çok Trash Polka tercih ediliyor’’ dedi.

KRAL TACI VE MANDALA

Dövmeci Yıldırım, TrashPolka’nın yanında kral tacı ve mandalanın da çok tercih edildiğini söyledi. Yıldırım, ‘‘Dövme modellerini erkekler ve kadınlar olarak ele alırsak, erkekler tribal modelleri ve bayan portreleri yaptırırken,kadınlar ise sonsuzluk ve yazı stillerini daha çok kullanıyorlar. Bunlara renk olarak değinirsek siyah daha fazla tercih ediliyor. Ayrıca Cumhuriyet Bayramlarında ise Atatürk yazıları ücretsiz. Bu da bizden bir hediye olsun’’ diye konuştu.

DÖVME MÜZİKLE YAPILIR

Sadece elindeki modellerle kalmayıp özel tasarım da yaptıklarını vurgulayan Yıldırım, dövmeyi yaparken tek ihtiyacının son sesle yabancı müzik dinlemek olduğunu söyledi. Dövme fiyatları hakkında da bilgi veren Yıldırım, makine açmanın bedelinin 150 TL olduğunu ve yapılan dövmeye göre fiyatın arttığını bildirdi. Dövme fiyatlarının 10 bin TL’ye kadar çıktığını da vurgulayan Yıldırım, ‘‘ Dövme fiyatı seçilen modele göre değişiyor. Bu meslekte olmazsa olmazlardan birisi de dikkat. Çok fazla dikkat gerektiren bir iş. Bu konu da oldukça ilgili olduğumu düşünüyorum. Çünkü işimi severek yapıyorum’’ dedi.

ELİF NUR DALKIRAN

 

 

DÖVMEDE; TRASH POLKA Haberine Yorum Yapınız