BU KEZ ÇALIŞMADILAR

AK Parti Antalya İl Başkanlığı tarafından 10 Ocak “Dünya Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle düzenlenen gecede konuşan Başkan Rıza Sümer, “Basın camiasının demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu düşünüyorum” dedi


AK Parti Antalya İl Başkanlığı, 10 Ocak Dünya “Dünya Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle gazetecilerle bir araya geldi. Macera Ormanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer,  AK Parti ilçe başkanları, AGC eski Başkanı Erdoğan Kahya ve gazeteciler katıldı. Gecede konuşan AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, tüm gazetecilerin 10 Ocak “Dünya Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladığını belirtti. Gazetecilerin zor şartlarda görev yaptığını ifade eden Başkan Sümer, gazetecilerin, siyasetçilerin en önemli yol arkadaşlarından biri olduğunu kaydetti.

“DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZI”

Başkan Sümer, “Basın camiasının demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu düşünüyorum. Siyasetçilerin etrafında doğruyu söyleyen pek olmaz. Her şey çok güzel güzelmiş gibi davranılıyor. Aslında bazı şeyleri kaçırıp, göremiyoruz. Gazetelere baktığımızda ise bazı haberlerin hakikaten çok doğru olduğunu ve konuyla ilgili kendimize çeki düzen vermemiz gerektiğini görmüş oluyoruz.                 İyi ki varsınız” diye konuştu. İdeoloji değil hizmet partisi olduklarının altını çizen Başkan Sümer, hizmet ederlerse olacaklarını ancak hizmet etmezlerse olmayacaklarını bildiklerini belirtti.

“BİZİ KANDIRIYORLAR”

AGC eski Başkanı Erdoğan Kahya ise basın özgürlüğünün halkın bilgi edinme ve haber alma özgürlüğü olduğunu kaydederek, “Bu özgürlük, gazetecilere ait değildir ve gazeteciler tarafından da kullanılmaz. Gazetecilerin susturulması sonucu basın özgürlüğü geçmiş zamanda ayaklar altına alındı. Geçmişte hiçbir şey olmamış gibi siyaset kurumu temsilcileri maalesef bizlerin bayramlarını kutluyor. Çok zor şartlar altında çalıştığımızı, işimizin zor olduğunu ve basın özgürlüğünün temel ilkesinin gazetecilerin özgürlü olduğunu söylüyorlar. Bizi kandırıyorlar” dedi. Konuşmaların ardından AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, gazetecilerin sorunlarına çözüm için çalışacaklarını dile getirdi.

FİGEN ACAR/ GÜNDEM HABER

BU KEZ ÇALIŞMADILAR Haberine Yorum Yapınız