Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Alp Nuri Gün

LİFE SURVIVOR 2 SOKAKTA GASP KAPKAÇ

 

Değerli okurlarımız bugün sizle sokakta sosyal yaşamda gasp ve kapkaç ile alakalı konuları paylaşacağız.

Riskleri her zaman asgari düzeye çekmek elbette bizim elimizde sokakta caddede yaşanabilir tüm sosyal ortamda güvende olmak elimizde bunun için silah, bıçak, sopa, biber gazı da taşımak gerekmiyor. Öncelikle potansiyel gasp kapkaç mağduru olabilecek görsellere dikkat etmek gerekiyor. Pahalı bir çanta eliniz kolunuz altın bilezik bileklik gibi görseller kötü niyetli insanların iştahını kabartacak ve sizi direk hedef yapacaktır. Peki şık güzel kıyafetler giymeyecek altın gümüş takılar takıp takıştırmayacak mıyız? Elbette ki yapacak ve istediğiniz yaşamı en güzel şekilde yaşamak hakkınız lakin dikkat etmemiz gereken unsurlar neler normal sosyal yaşamınızda sizi potansiyel kapkaç mağduru yapmak için bu tarz şık pahalı kıyafet ve takıları her zaman kendinizi yanında güvende hissedeceğiniz baba, abi, sevgili, eş gibi yakınlarınızla birlikte geçireceğiniz bir gün ve sosyal aktivitede doya doya gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu tarz önlemler sizi üzmekten ve bu tarz bir tecrübe kazanmaktan uzak tutacaktır. Yıllar önce yapmış olduğum bir TV programın da İstanbul da hayatlarını araştırdığım günlerce beraber yaşadığım daha önceleri maalesef  gasp ve kapkaç suçu işlemiş tinerci gençlerle tecrübelerimi ve bakış açımı sizlerle paylaşayım burda siz değerli okuyucularımıza çok önemli 3 mesaj ve önemli unsuru belirteceğim içlerinden seçtiğim bir genç ‘’AHMET’’ Ahmet maalesef tiner kullanan zaman zaman parası olukça uyuşturucu kullanan yıldız gibi kaymış aslında pırlanta gibi bir genç Ahmet ile yaptığım röportaj sizlerle paylaşmak istiyorum.

A.N.G : Ahmet neden gasp kapkaç yapıyorsun neden bu dünyanın içine girdin neden tiner uyuşturucu.?

Ahmet: Abi sevgisiz ilgisiz bir aile anne babam ayrı kopuk bir aile ilgisiz bir yaşam maalesef beni yanlış ve kötü arkadaş ortamına itti ve ister istemez şimdi bu dünyanın bir parçasıyım ( bir eline tiner koklamaya devam )

A.N.G : Peki Ahmet genelde gasp kapkaç yapmak için tercihin nerelerdir.?

Ahmet: Abiii zengin semtler zenginlerin yaşadığı mahalleler, bar, gece kulübü gibi alkolün ve gece hayatının olduğu yerler çünkü o ortamlar da sarhoş çok olur genelde tercih ettiğim yerler buralardır.

A.N.G : Ahmet peki  genelde gasp kap kaç için kimleri nasıl bir insan profilini tercih ediyorsun neye göre ve nasıl seçiyorsun.?

Ahmet : Abi bir kere kılık kıyafeti çantası takıları ilk göze çarpan ve dikkat çeken unsur bunun yanında mini etekli topuklu bir bayan, kilolu bir bay ,bayan yaşlı insanlar rahat olamayacağı ve arkamızdan koşamayacağı için her zaman tercihimdir.

Değerli okuyucularımız peki yaşamda hayatta sosyal çevremizde bu tür tehditler varsa ne yapacağız evden dışarı çıkamayacak mıyız, topuklu ayakkabı mini etek giymeyecek miyiz, anti sosyal mi olacağız? Tabi ki hayır risk ortada hedef ortada yukarıda da belirtiğim gibi önlemlerimizi alıp riski asgari seviyeye çekip hayatımızı daha huzurlu güven içinde keyifli ve mutlu yaşayabiliriz.

Daha da önemlisi siz sevgili anne ve babalar hayatımızda ki en değerli varlığımız olan çocuklarımıza her zamankinden daha fazla ilgi alaka sevgi gösterip lütfen çocuklarınızı önemseyin elinizi gönlünüzü gölgenizi sevginizi esirgediğiniz ve üzerinden çektiğiniz çocuğunuzun bir gün potansiyel bir ‘’AHMET’’ olabileceği olma ihtimalinin çok güçlü olabileceğini lütfen unutmayın.

GÜVEN İÇİNDE OLUN YAŞAMDA KALIN…!!!

YORUMLAR

Bir cevap yazın

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER